Vishay/Dale CRCW120649R9FKTA
CRCW120649R9FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120649R9FKTA
Brief Description
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120649R9FKTA.pdf
Availability of CRCW120649R9FKTA
QUANTITY
CRCW120649R9FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120649R9FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW120649R9FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120649R9FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW120649R9FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120649R9FKTA Details Description
Related parts for CRCW120649R9FKTA
RES SMD 160 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 6.8K OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PROCESSOR STER/AUDIO 20-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
RES 2.61 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CABLE ASSY 887228600 datasheet.pdf
PAC-QTUM-RV24-V3 CBL ASSY datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 75A ADD-A-PAK datasheet.pdf