Vishay/Dale CRCW12064M22FKEB
CRCW12064M22FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064M22FKEB
Brief Description
RES SMD 4.22M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12064M22FKEB.pdf
Availability of CRCW12064M22FKEB
QUANTITY
CRCW12064M22FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064M22FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12064M22FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064M22FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12064M22FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064M22FKEB Details Description
Related parts for CRCW12064M22FKEB
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS 2.5MM STR TIN datasheet.pdf
IC REG LDO -5V 0.1A SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 160 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 236K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
52D ACT SW-83118-19-20 R=42.5 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 14POS GOLD datasheet.pdf
CONN RCPT P14OS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
BRD SPT SNAP FIT/LOCK NYLN 9.4MM datasheet.pdf