Vishay/Dale CRCW12064R22FNTA
CRCW12064R22FNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064R22FNTA
Brief Description
RES SMD 4.22 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12064R22FNTA.pdf
Availability of CRCW12064R22FNTA
QUANTITY
CRCW12064R22FNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064R22FNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12064R22FNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.22
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064R22FNTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12064R22FNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064R22FNTA Details Description
Related parts for CRCW12064R22FNTA
RES SMD 13.3 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 2.85V/2.8V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
RES SMD 24.9KOHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
KIT UNIVERSAL CAPSENSE CTRLR datasheet.pdf
IC DAC 8BIT 2WIRE SER SOT23-5 datasheet.pdf
CONN RCPT 13POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 4A PINS datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 36POS SMD datasheet.pdf
RES 27.4 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf