Vishay/Dale CRCW12064R99FKEIHP
CRCW12064R99FKEIHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12064R99FKEIHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.99 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12064R99FKEIHP.pdf
Availability of CRCW12064R99FKEIHP
QUANTITY
CRCW12064R99FKEIHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12064R99FKEIHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12064R99FKEIHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.99
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12064R99FKEIHP
Related LinksCRCW12064, CRCW12064R99FKEIHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12064R99FKEIHP Details Description
Related parts for CRCW12064R99FKEIHP
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44QFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.5A 8SOIC datasheet.pdf
CAP TANT 0.47UF 35V 20% RADIAL datasheet.pdf
RES 18.2 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 78UH 820MA 300 MOHM datasheet.pdf
CABLE 9COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 390 OHM 14DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .050 THRUHL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC RA GRN 10A 6C datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf