Vishay/Dale CRCW120651R0FKEB
CRCW120651R0FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120651R0FKEB
Brief Description
RES SMD 51 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120651R0FKEB.pdf
Availability of CRCW120651R0FKEB
QUANTITY
CRCW120651R0FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120651R0FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120651R0FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120651R0FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120651R0FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120651R0FKEB Details Description
Related parts for CRCW120651R0FKEB
IC ADC 10-BIT 250KSPS 24-QSOP datasheet.pdf
SCR 800V TO-92 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 150MA 2.1 OHM SMD datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBE 1/2 YLW 150' datasheet.pdf
NETWORKING HARDWARE datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 RA 62POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 9.1V 1W DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 18NF 5% 400VDC RAD datasheet.pdf
330UF 16V 10,3X32,0MM 125C 20000 datasheet.pdf