Vishay/Dale CRCW120654R9FKEB
CRCW120654R9FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120654R9FKEB
Brief Description
RES SMD 54.9 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120654R9FKEB.pdf
Availability of CRCW120654R9FKEB
QUANTITY
CRCW120654R9FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120654R9FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW120654R9FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)54.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120654R9FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW120654R9FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120654R9FKEB Details Description
Related parts for CRCW120654R9FKEB
FIXED IND 270UH 400MA 557 MOHM datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 50V 0606 datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 10% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC SMOKE DETECTOR CMOS 16DIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 150W datasheet.pdf
CONN SOCKET PGA 148POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS INLINE SKT datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 15A 5.2 MOHM SMD datasheet.pdf