Vishay/Dale CRCW12065K10JNEA
CRCW12065K10JNEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12065K10JNEA
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12065K10JNEA.pdf
Availability of CRCW12065K10JNEA
QUANTITY
CRCW12065K10JNEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12065K10JNEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12065K10JNEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12065K10JNEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12065K10JNEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12065K10JNEA Details Description
Related parts for CRCW12065K10JNEA
SWITCH LINE CARD ACCESS 16-MLP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG RED 1000' datasheet.pdf
IC SCHMITT TRIG HEX INV 14SOEIAJ datasheet.pdf
CONN PLUG 64POS 3A R/A DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES 257K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC SWITCH MATRIX 4 X 2 24-QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf