Vishay/Dale CRCW1206619KFKEAHP
CRCW1206619KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206619KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 619K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206619KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1206619KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1206619KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206619KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206619KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206619KFKEAHP
Related LinksCRCW12066, CRCW1206619KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206619KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206619KFKEAHP
JUMPER-H1504TR/A3049R/H1504TR 2" datasheet.pdf
RES SMD 1.43K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IMAGE SENSOR CMOS LUPA-1300-2 datasheet.pdf
RES 9.53 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TIMER SPDT 5A 60PCS KIT datasheet.pdf