Vishay/Dale CRCW1206620RJNEAIF
CRCW1206620RJNEAIF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206620RJNEAIF
Brief Description
RES SMD 620 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206620RJNEAIF.pdf
Availability of CRCW1206620RJNEAIF
QUANTITY
CRCW1206620RJNEAIF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206620RJNEAIF
Internal Part NumberEIS-CRCW1206620RJNEAIF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-IF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206620RJNEAIF
Related LinksCRCW12066, CRCW1206620RJNEAIF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206620RJNEAIF Details Description
Related parts for CRCW1206620RJNEAIF
CAP TANT 2.2UF 20V 10% 1206 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 10V NP0 0201 datasheet.pdf
RES SMD 147K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS DUAL SMD GOLD datasheet.pdf
EINZELLEIT-DICHTUNG datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES SMD 29.4KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
TB11 LID GASKET datasheet.pdf
RES SMD 169 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf