Vishay/Dale CRCW120664K9FKEA
CRCW120664K9FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120664K9FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120664K9FKEA.pdf
Availability of CRCW120664K9FKEA
QUANTITY
CRCW120664K9FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120664K9FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120664K9FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120664K9FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120664K9FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120664K9FKEA Details Description
Related parts for CRCW120664K9FKEA
PARTITION PLATE 49.1X1.5X69.5MM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD 1X2 14SOIC datasheet.pdf
IC ADC 16-BIT 65MSPS 48-QFN datasheet.pdf
IC USB SWITCH DUAL 1X2 10UQFN datasheet.pdf
RES SMD 4.64K OHM 0.1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
H48-2 SHEET 320X320X2MM W/ADH datasheet.pdf
Crystal 27.0000MHz 20ppm 12pF 40 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 25.5K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf