Vishay/Dale CRCW120664K9FKEA
CRCW120664K9FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120664K9FKEA
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120664K9FKEA.pdf
Availability of CRCW120664K9FKEA
QUANTITY
CRCW120664K9FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120664K9FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120664K9FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120664K9FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120664K9FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120664K9FKEA Details Description
Related parts for CRCW120664K9FKEA
36 CONTACT,CHAMP PLUG SCREW LOCK datasheet.pdf
RES SMD 88.7K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CARDEDGE 70POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC FPGA 540 I/O 672BGA datasheet.pdf
RES 249 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
ANALOG TIMER S1DXM MULTI-RANGE datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
XTDDH SOLD TIP SLOPED 45 4.0MM datasheet.pdf