Vishay/Dale RN55E2433FB14
RN55E2433FB14 picture photo
Mfg. Part Number
RN55E2433FB14
Brief Description
RES 243K OHM 1/8W 1% AXIAL
Datasheet Download
RN55E2433FB14.pdf
Availability of RN55E2433FB14
QUANTITY
RN55E2433FB14 Order Process
Ship out your order
Specifications of RN55E2433FB14
Internal Part NumberEIS-RN55E2433FB14
Standard Package100
SeriesMilitary, MIL-R-10509/7, RN55
PackagingBulk
Resistance (Ohms)243k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Military, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.090" Dia x 0.240" L (2.29mm x 6.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RN55E2433FB14
Related LinksRN55E2, RN55E2433FB14 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RN55E2433FB14 Details Description
Related parts for RN55E2433FB14
RES SMD 0.05 OHM 5% 3W J LEAD datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 460MA 1.4 OHM TH datasheet.pdf
IC VCXO/PLL CLK SYNTHESIZR 8SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 680NH 230MA 1.47 OHM datasheet.pdf
INPUT MODULE 4 DIGITAL 24VDC datasheet.pdf
LED SMD BI-LEVEL PRISM R,R LC datasheet.pdf
CORD 4POS FEMALE/MALE 6M 18AWG datasheet.pdf
BLZP 5.08/08/90LR SN OR BX datasheet.pdf
CABLE 38POS .100 JUMPER 9 INCH datasheet.pdf
CUTTING PLATE datasheet.pdf
ST-17P1N8ACK04S datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 66POS SKT datasheet.pdf