Vishay/Dale CRCW120664K9FKEAHP
CRCW120664K9FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120664K9FKEAHP
Brief Description
RES SMD 64.9K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120664K9FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120664K9FKEAHP
QUANTITY
CRCW120664K9FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120664K9FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120664K9FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120664K9FKEAHP
Related LinksCRCW12066, CRCW120664K9FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120664K9FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120664K9FKEAHP
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 46POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 35V SNAP datasheet.pdf
BOARD EVALUATION FOR LTC3534 datasheet.pdf
MODULE W/BUSBARS 48POS datasheet.pdf
RES CHAS MNT 75 OHM 1% 10W datasheet.pdf
FIBER OPTIC TXRX SFP LC datasheet.pdf
INSERT MALE 1POS+1GROUND SCREW datasheet.pdf
DESOLDERING TIP 1.50MM datasheet.pdf