Vishay/Dale CRCW120664R9FKEA
CRCW120664R9FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120664R9FKEA
Brief Description
RES SMD 64.9 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120664R9FKEA.pdf
Availability of CRCW120664R9FKEA
QUANTITY
CRCW120664R9FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120664R9FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120664R9FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)64.9
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120664R9FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120664R9FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120664R9FKEA Details Description
Related parts for CRCW120664R9FKEA
SENSOR TEMP I2C/SMBUS SOT23-5 datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 4W 8230 datasheet.pdf
CAP MICA 180PF 2% 1KV 2220 datasheet.pdf
RES SMD 261 OHM 1W 1812 WIDE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN SOCKET SIP 5POS GOLD datasheet.pdf
CONN FPC BOTTOM 39POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
IC ADJ OV/OC PROTECTOR TDFN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS 16.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf