Vishay/Dale CRCW1206680KJNEAHP
CRCW1206680KJNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206680KJNEAHP
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206680KJNEAHP.pdf
Availability of CRCW1206680KJNEAHP
QUANTITY
CRCW1206680KJNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206680KJNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206680KJNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206680KJNEAHP
Related LinksCRCW12066, CRCW1206680KJNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206680KJNEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206680KJNEAHP
BATTERY PACK 2.4V 2300 MAH NICAD datasheet.pdf
TAG MARKER SFX 10 23" WHT 160/BX datasheet.pdf
Connector Receptacle 74 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
DSUB CABLE - CMP15S/AE15G/CMP15S datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 3POS PIN datasheet.pdf
CAP ARRAY 470PF 50V JB 0805 datasheet.pdf