Vishay/Dale CRCW1206680KJNEB
CRCW1206680KJNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206680KJNEB
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206680KJNEB.pdf
Availability of CRCW1206680KJNEB
QUANTITY
CRCW1206680KJNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206680KJNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206680KJNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206680KJNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206680KJNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206680KJNEB Details Description
Related parts for CRCW1206680KJNEB
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 3A 120V datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS TIN datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR SPI 20-TSSOP datasheet.pdf
CONN FEMALE M8 3POS STR 2M CABLE datasheet.pdf
CONN SPADE LOCK 14-16AWG #1/4 datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE TIE STANDARD:NYLON GREEN datasheet.pdf
RES 1.6K OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
SCREWDRIVER PHILLIPS #2 8.13" datasheet.pdf