Vishay/Dale CRCW1206680KJNTB
CRCW1206680KJNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206680KJNTB
Brief Description
RES SMD 680K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206680KJNTB.pdf
Availability of CRCW1206680KJNTB
QUANTITY
CRCW1206680KJNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206680KJNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206680KJNTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206680KJNTB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206680KJNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206680KJNTB Details Description
Related parts for CRCW1206680KJNTB
IC MCU 8BIT 896B OTP 18SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 3POS VERT .163 AU datasheet.pdf
IC AMPLIFIER LOW CURRENT SOT363 datasheet.pdf
PIN MODULE 14 POS G-SERIES datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
RES 10 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAND TOOL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 10V X5R 0805 datasheet.pdf