Vishay/Dale CRCW1206680RFKTA
CRCW1206680RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206680RFKTA
Brief Description
RES SMD 680 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206680RFKTA.pdf
Availability of CRCW1206680RFKTA
QUANTITY
CRCW1206680RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206680RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1206680RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206680RFKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW1206680RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206680RFKTA Details Description
Related parts for CRCW1206680RFKTA
IC OPAMP GP 60MHZ RRO 8SO datasheet.pdf
IC OPAMP SAMPLE HOLD 16DIP datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL R/A 35POS datasheet.pdf
IC GATE 2INPUT ULP-A 6-MICROPAK datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 3W DO214AA datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 160V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf