Vishay/Dale CRCW1206681RFHEAP
CRCW1206681RFHEAP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206681RFHEAP
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206681RFHEAP.pdf
Availability of CRCW1206681RFHEAP
QUANTITY
CRCW1206681RFHEAP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206681RFHEAP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206681RFHEAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206681RFHEAP
Related LinksCRCW1206, CRCW1206681RFHEAP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206681RFHEAP Details Description
Related parts for CRCW1206681RFHEAP
TERM FORK NYLON INS 12-10AWG #8 datasheet.pdf
TRANS NPN 800V 20A TO-3PF datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 0.5% 1/20W 0201 datasheet.pdf
RES SMD 931 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 16-HTSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 500MW DO34 datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.7A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
PREMO-FLEX 1.00 JMPR LGT 30 TYPE datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf