Vishay/Dale CRCW1206681RFKTA
CRCW1206681RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206681RFKTA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206681RFKTA.pdf
Availability of CRCW1206681RFKTA
QUANTITY
CRCW1206681RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206681RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1206681RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206681RFKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW1206681RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206681RFKTA Details Description
Related parts for CRCW1206681RFKTA
CONN EDGECARD 30POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 128POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
RES SMD 3.32K OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 25MM SQ 11.65MM datasheet.pdf
CARD MARKER E datasheet.pdf
JTV RELAY 1 FORM A 5V datasheet.pdf
CAP CER 22PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf