Vishay/Dale CRCW1206681RFKTA
CRCW1206681RFKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206681RFKTA
Brief Description
RES SMD 681 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206681RFKTA.pdf
Availability of CRCW1206681RFKTA
QUANTITY
CRCW1206681RFKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206681RFKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1206681RFKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206681RFKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW1206681RFKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206681RFKTA Details Description
Related parts for CRCW1206681RFKTA
FIXED IND 18UH 120MA 3.3 OHM SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.1K OHM 2008 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 68POS .050 SMD datasheet.pdf
CAP CER 680PF 25V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 2.2UF 25V 20% 1611 datasheet.pdf
RELAY SAFETY 6PST 6A 12V datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC CODEC 4CH HD CLASS D 48VFQFN datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
FAN AXIAL 34.6X26.6MM 5VDC 2510 datasheet.pdf
RES 412K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf