Vishay/Dale CRCW12066K04FKEAHP
CRCW12066K04FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12066K04FKEAHP
Brief Description
RES SMD 6.04K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12066K04FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12066K04FKEAHP
QUANTITY
CRCW12066K04FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12066K04FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12066K04FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12066K04FKEAHP
Related LinksCRCW12066, CRCW12066K04FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12066K04FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12066K04FKEAHP
CONN HEADER 54POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 21 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .156 DIP SLD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 30W datasheet.pdf
AUTO RESET THERMOSTAT datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 150K OHM 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf