Vishay/Dale CRCW12066M20FKEB
CRCW12066M20FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12066M20FKEB
Brief Description
RES SMD 6.2M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12066M20FKEB.pdf
Availability of CRCW12066M20FKEB
QUANTITY
CRCW12066M20FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12066M20FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12066M20FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.2M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12066M20FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12066M20FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12066M20FKEB Details Description
Related parts for CRCW12066M20FKEB
JUMPER-H2730TR/C2016B/X 10" datasheet.pdf
IC QUAD BUS TXRX 16-DIP datasheet.pdf
Connector Eurostyle Terminal Strip Strip 3 Circuit 0.472" (12.00mm) datasheet.pdf
TRIAC SENS GATE 400V 1A TO92 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 91.6K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf