Vishay/Dale CRCW12066R04FKEAHP
CRCW12066R04FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12066R04FKEAHP
Brief Description
RES SMD 6.04 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12066R04FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12066R04FKEAHP
QUANTITY
CRCW12066R04FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12066R04FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12066R04FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.04
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12066R04FKEAHP
Related LinksCRCW12066, CRCW12066R04FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12066R04FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12066R04FKEAHP
IC DUAL MONO MULTIVIB 16-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 36PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 35W DPAK datasheet.pdf
CONN RCPT HOUSING 6POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .125 EXTEND datasheet.pdf
EVAL MODULE FOR ADS6444 datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
KNOB INSTRUMENT THERMOSET 1/4" datasheet.pdf
VINYL INSL BUTT SEAM FLANGED BLO datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
TRIM KIT 1000MM X 1500MM MAT datasheet.pdf