Vishay/Dale CRCW1206715RFKEB
CRCW1206715RFKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206715RFKEB
Brief Description
RES SMD 715 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW1206715RFKEB.pdf
Availability of CRCW1206715RFKEB
QUANTITY
CRCW1206715RFKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206715RFKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW1206715RFKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206715RFKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW1206715RFKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206715RFKEB Details Description
Related parts for CRCW1206715RFKEB
IC REG LDO 2.5V 0.5A DPAK datasheet.pdf
RES SMD 162 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC XO 12.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 300W datasheet.pdf
RES 50 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.3K OHM 1.75W 1% AXIAL datasheet.pdf
BLZP 5.00/16/180F SN OR BX datasheet.pdf
IC REG BCK 1.2V 0.8A SYNC TSOT25 datasheet.pdf