Vishay/Dale CRCW120678K7FKEAHP
CRCW120678K7FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120678K7FKEAHP
Brief Description
RES SMD 78.7K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120678K7FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120678K7FKEAHP
QUANTITY
CRCW120678K7FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120678K7FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120678K7FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120678K7FKEAHP
Related LinksCRCW12067, CRCW120678K7FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120678K7FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120678K7FKEAHP
RELAY GENERAL PURPOSE DPST 5A 5V datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 400V 25A DIN RAIL datasheet.pdf
IC TRANS RF PWR LDMOST PWRSO-10 datasheet.pdf
RES SMD 68K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 20K OHM 10% TOLER datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 40PS FML SCKT datasheet.pdf
FUSE CERM 16A 500VAC 450VDC 5X20 datasheet.pdf
RES 127K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS INLINE W/PINS datasheet.pdf