Vishay/Dale CRCW120678R7FKEAHP
CRCW120678R7FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120678R7FKEAHP
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120678R7FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120678R7FKEAHP
QUANTITY
CRCW120678R7FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120678R7FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120678R7FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120678R7FKEAHP
Related LinksCRCW12067, CRCW120678R7FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120678R7FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120678R7FKEAHP
CAP CER 27PF 4KV NP0 1812 datasheet.pdf
CONN RCPT 80POS .100 DBL STR PCB datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER datasheet.pdf
IC PROM SERIAL 256K 8-DIP datasheet.pdf
RELAY SSR DUAL 25A RNDM PNL MNT datasheet.pdf
IPD M18 NONSHLD 3W SPST M12 datasheet.pdf
DOT MATRIX LABEL VINYL 2.00 datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 0.75W datasheet.pdf