Vishay/Dale CRCW120678R7FKTA
CRCW120678R7FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120678R7FKTA
Brief Description
RES SMD 78.7 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120678R7FKTA.pdf
Availability of CRCW120678R7FKTA
QUANTITY
CRCW120678R7FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120678R7FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW120678R7FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)78.7
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120678R7FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW120678R7FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120678R7FKTA Details Description
Related parts for CRCW120678R7FKTA
CABLE TIE STD BROWN 7.4" datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
TRANS NPN 12V 6A SOT23-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET datasheet.pdf
KIT DEV FOR CC2540 datasheet.pdf
CABLE USB A MALE-B MICRO MALE 5M datasheet.pdf
OSC VCOCXO 20.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf