Vishay/Dale CRCW12067K87FKEAHP
CRCW12067K87FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12067K87FKEAHP
Brief Description
RES SMD 7.87K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12067K87FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12067K87FKEAHP
QUANTITY
CRCW12067K87FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12067K87FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12067K87FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12067K87FKEAHP
Related LinksCRCW12067, CRCW12067K87FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12067K87FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12067K87FKEAHP
RELAY SSR 4-CH HI-SIDE 28-SOIC datasheet.pdf
CABLE TIE INTERMED TEL GRY 5.6" datasheet.pdf
FIXED IND 10NH 750MA 130 MOHM datasheet.pdf
MODULE ZIGBEE PRO CERM ANTENNA datasheet.pdf
CONN HSG JAM NUT RCPT 10POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
OSC MEMS 65.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 28VIN 24VOUT 75W datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 6V 1500W datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 6.2PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf