Vishay/Dale CRCW12067M32FKEB
CRCW12067M32FKEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12067M32FKEB
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 7.32M OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12067M32FKEB.pdf
Availability of CRCW12067M32FKEB
QUANTITY
CRCW12067M32FKEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12067M32FKEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12067M32FKEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12067M32FKEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12067M32FKEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12067M32FKEB Details Description
Related parts for CRCW12067M32FKEB
RES 390 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 500MW SOD123 datasheet.pdf
IC FLASH 512MBIT 110NS 56TSOP datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 16V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 55POS PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
TERMINAL WDL 2.5/L/L/PE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 250W datasheet.pdf