Vishay/Dale CRCW12067R32FNEB
CRCW12067R32FNEB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12067R32FNEB
Brief Description
RES SMD 7.32 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12067R32FNEB.pdf
Availability of CRCW12067R32FNEB
QUANTITY
CRCW12067R32FNEB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12067R32FNEB
Internal Part NumberEIS-CRCW12067R32FNEB
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.32
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12067R32FNEB
Related LinksCRCW1206, CRCW12067R32FNEB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12067R32FNEB Details Description
Related parts for CRCW12067R32FNEB
IGBT 600V 38A 125W I4PAC5 datasheet.pdf
RES MO 1W 10 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/4W MELF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 2W 2512 WIDE datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB datasheet.pdf
SPARE RECEIVER datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.022UF 20% 330VAC AXIA datasheet.pdf