Vishay/Dale CRCW12067R50FKTB
CRCW12067R50FKTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12067R50FKTB
Brief Description
RES SMD 7.5 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12067R50FKTB.pdf
Availability of CRCW12067R50FKTB
QUANTITY
CRCW12067R50FKTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12067R50FKTB
Internal Part NumberEIS-CRCW12067R50FKTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12067R50FKTB
Related LinksCRCW1206, CRCW12067R50FKTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12067R50FKTB Details Description
Related parts for CRCW12067R50FKTB
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 1.9MHZ 8SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT WALL MNT 32POS PIN datasheet.pdf
TFLEX XS440 9" X 9" datasheet.pdf
TFLEX 7190 9" X 9" datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
Connector Socket 33 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
IC FPGA 372 I/O 780FBGA datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A 4UDFN datasheet.pdf