Vishay/Dale CRCW12067R50JNTA
CRCW12067R50JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12067R50JNTA
Brief Description
RES SMD 7.5 OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12067R50JNTA.pdf
Availability of CRCW12067R50JNTA
QUANTITY
CRCW12067R50JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12067R50JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12067R50JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12067R50JNTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12067R50JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12067R50JNTA Details Description
Related parts for CRCW12067R50JNTA
MARKER PLATE ALUM 4H 3.5" datasheet.pdf
TERM RING NYL 22-18AWG #8 datasheet.pdf
CONN RCPT 9POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 70NS 48TSOP datasheet.pdf
RES SMD 68 OHM 0.1% 1/6W 0603 datasheet.pdf
DIODE ZENER 35V 1W PMDS datasheet.pdf
FUSE DIST BLOCK 760A 600V 3POLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 75W datasheet.pdf
IC DVR SWITCH LOW SIDE 8SOIC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 0.8A 3DDPAK datasheet.pdf