Vishay/Dale CRCW120680K6FKEAHP
CRCW120680K6FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120680K6FKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 80.6K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120680K6FKEAHP.pdf
Availability of CRCW120680K6FKEAHP
QUANTITY
CRCW120680K6FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120680K6FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120680K6FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120680K6FKEAHP
Related LinksCRCW12068, CRCW120680K6FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120680K6FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW120680K6FKEAHP
RES 2.5K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
SHEET POLYESTER 19.1X50.8MM 5/PK datasheet.pdf
IC RCVR DGTL AUD 192KHZ 28TSSOP datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 1.6A 163.3 MOHM datasheet.pdf
XCEDE RGHT 2PVH 4COL WK datasheet.pdf
CONN STACKER datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf