Vishay/Dale CRCW120682K0JNTB
CRCW120682K0JNTB picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120682K0JNTB
Brief Description
RES SMD 82K OHM 5% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120682K0JNTB.pdf
Availability of CRCW120682K0JNTB
QUANTITY
CRCW120682K0JNTB Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120682K0JNTB
Internal Part NumberEIS-CRCW120682K0JNTB
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120682K0JNTB
Related LinksCRCW1206, CRCW120682K0JNTB Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120682K0JNTB Details Description
Related parts for CRCW120682K0JNTB
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 1MA 20V datasheet.pdf
CONN RCPT 17POS PNL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC RFID IDIC R/W 128BIT WAFER datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IMP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 28V datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf