Vishay/Dale CRCW120682R0JNEAHP
CRCW120682R0JNEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120682R0JNEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW120682R0JNEAHP.pdf
Availability of CRCW120682R0JNEAHP
QUANTITY
CRCW120682R0JNEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120682R0JNEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW120682R0JNEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120682R0JNEAHP
Related LinksCRCW12068, CRCW120682R0JNEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120682R0JNEAHP Details Description
Related parts for CRCW120682R0JNEAHP
CONN CAP SEAL SIZE22 METAL CHAIN datasheet.pdf
SWITCH HEX ROTARY DIP RT ANGLE datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
HDR RA SR .100 TP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 2.21K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 390UF 10% 6V AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
TERM PLUG VERT 762MM FRNT 12C datasheet.pdf
CONN RECPT ASY SIZE 1 SEALED datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X15MM TACH 12VDC datasheet.pdf