Vishay/Dale CRCW1206866KFKEAHP
CRCW1206866KFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1206866KFKEAHP
Brief Description
RES SMD 866K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW1206866KFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1206866KFKEAHP
QUANTITY
CRCW1206866KFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1206866KFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1206866KFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)866k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1206866KFKEAHP
Related LinksCRCW12068, CRCW1206866KFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1206866KFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1206866KFKEAHP
CHASSIS ALUM UNPAINTED 8"LX10"W datasheet.pdf
FERRITE CHIP 150OHM 25% 0603 SMT datasheet.pdf
RES SMD 5.23K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.562" (14.27mm) datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 133MHZ 119BGA datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT datasheet.pdf
SLE CON SKT 5A 4500/REEL datasheet.pdf
150UF 450V 25X40MM 85C 15000H datasheet.pdf
6800UF 10V 16X25MM 105C 3000H datasheet.pdf