Vishay/Dale CRCW12068K45FKEA
CRCW12068K45FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12068K45FKEA
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12068K45FKEA.pdf
Availability of CRCW12068K45FKEA
QUANTITY
CRCW12068K45FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12068K45FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12068K45FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12068K45FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12068K45FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12068K45FKEA Details Description
Related parts for CRCW12068K45FKEA
FIXED IND 82UH 1.14A 200 MOHM datasheet.pdf
RES 19.1K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 8A TO-220F datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 30"L X 24"W datasheet.pdf
CONN HSG WALL MNT RCPT 41POS datasheet.pdf
IC FPGA 194 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES 180 OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 1.4A 140 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 35POS THRUHL datasheet.pdf