Vishay/Dale CRCW12068K45FKEAHP
CRCW12068K45FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12068K45FKEAHP
Brief Description
RES SMD 8.45K OHM 1% 1/2W 1206
Datasheet Download
CRCW12068K45FKEAHP.pdf
Availability of CRCW12068K45FKEAHP
QUANTITY
CRCW12068K45FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12068K45FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW12068K45FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.45k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12068K45FKEAHP
Related LinksCRCW12068, CRCW12068K45FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12068K45FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW12068K45FKEAHP
SOCKET TORX TR T15S 1.65" datasheet.pdf
RES SMD 165 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 332 OHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf