Vishay/Dale CRCW120697K6FKTA
CRCW120697K6FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120697K6FKTA
Brief Description
RES SMD 97.6K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120697K6FKTA.pdf
Availability of CRCW120697K6FKTA
QUANTITY
CRCW120697K6FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120697K6FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW120697K6FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120697K6FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW120697K6FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120697K6FKTA Details Description
Related parts for CRCW120697K6FKTA
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
RES MO 2W 360 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 79POS JAM NUT W/PIN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
MICROCOAXIAL TO MICROCOAXIAL .81 datasheet.pdf
FIXED IND 9.1NH 300MA 420 MOHM datasheet.pdf
RES 1.82 OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .050" 48POS datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR 11A 240VAC datasheet.pdf