Vishay/Dale CRCW120697R6FKEA
CRCW120697R6FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW120697R6FKEA
Brief Description
RES SMD 97.6 OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW120697R6FKEA.pdf
Availability of CRCW120697R6FKEA
QUANTITY
CRCW120697R6FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW120697R6FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW120697R6FKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)97.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW120697R6FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW120697R6FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW120697R6FKEA Details Description
Related parts for CRCW120697R6FKEA
DIE SET CONN RG6/1694A/1695A datasheet.pdf
RES SMD 37.4K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES SMD 5.1K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 600V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS 0.4MM COAXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS LONG LATCH SMD datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 24POS GOLD datasheet.pdf
CAP FILM 770UF 10% 1.2KVDC SCREW datasheet.pdf