Vishay/Dale CRCW12069K09FKEA
CRCW12069K09FKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12069K09FKEA
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12069K09FKEA.pdf
Availability of CRCW12069K09FKEA
QUANTITY
CRCW12069K09FKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12069K09FKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW12069K09FKEA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12069K09FKEA
Related LinksCRCW1206, CRCW12069K09FKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12069K09FKEA Details Description
Related parts for CRCW12069K09FKEA
PILOT LIGHT 220V INCAND SQR GRN datasheet.pdf
VARISTOR 184V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 5A 230V datasheet.pdf
RES 2.43K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 5.49K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 18POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 45V D2PAK datasheet.pdf
IC OSC VCXO 38.88MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK HEADER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 14 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf