Vishay/Dale CRCW12069K31FKTA
CRCW12069K31FKTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12069K31FKTA
Brief Description
RES SMD 9.31K OHM 1% 1/4W 1206
Datasheet Download
CRCW12069K31FKTA.pdf
Availability of CRCW12069K31FKTA
QUANTITY
CRCW12069K31FKTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12069K31FKTA
Internal Part NumberEIS-CRCW12069K31FKTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.31k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12069K31FKTA
Related LinksCRCW1206, CRCW12069K31FKTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12069K31FKTA Details Description
Related parts for CRCW12069K31FKTA
Crystal 20.0000kHz 100ppm 11pF 55 kOhm -10°C - 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 56UH 1.35A 190 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 5A 250V datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 2.4A 54 MOHM SMD datasheet.pdf
KIT EVALUATION FOR MAX9888 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT STRGHT 26POS SKT datasheet.pdf
Connector Socket 22 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK STR datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 100POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 8POS SKT datasheet.pdf