Vishay/Dale CRCW1210110KJNTA
CRCW1210110KJNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210110KJNTA
Brief Description
RES SMD 110K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210110KJNTA.pdf
Availability of CRCW1210110KJNTA
QUANTITY
CRCW1210110KJNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210110KJNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210110KJNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210110KJNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210110KJNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210110KJNTA Details Description
Related parts for CRCW1210110KJNTA
IC SWITCH BUS DUAL FET 8-SOIC datasheet.pdf
KIT EVAL 802.11B ETHERNET BRIDGE datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
RELAY SSR LOWVOL DIS 12.0V 80A datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X15MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
RES 2M OHM 1W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OSC TCXO 133.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
METRIC PIN TERM VINYL INSULATE 1 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf