Vishay/Dale CRCW121011K0FKEAHP
CRCW121011K0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121011K0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 11K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121011K0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121011K0FKEAHP
QUANTITY
CRCW121011K0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121011K0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121011K0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121011K0FKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW121011K0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121011K0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121011K0FKEAHP
RES SMD 1.4K OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN DB44 MALE HD CRIMP Y-CHROM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 150MW SMINI3 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.500" (12.70mm) datasheet.pdf
LED EASYWHT NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.8V datasheet.pdf