Vishay/Dale CRCW121011R0JNTA
CRCW121011R0JNTA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121011R0JNTA
Brief Description
RES SMD 11 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW121011R0JNTA.pdf
Availability of CRCW121011R0JNTA
QUANTITY
CRCW121011R0JNTA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121011R0JNTA
Internal Part NumberEIS-CRCW121011R0JNTA
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121011R0JNTA
Related LinksCRCW1210, CRCW121011R0JNTA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121011R0JNTA Details Description
Related parts for CRCW121011R0JNTA
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 24V datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8SO datasheet.pdf
IC OPAMP/COMP/REF MICRPWR 8SOIC datasheet.pdf
CONN SSMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
RES SMD 137K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC FLASH 32GBIT 115BGA datasheet.pdf
BOX ABS BLACK 4.19"L X 2.6"W datasheet.pdf
SLDSW 6A SLD LUG PLAIN 79253327 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 33V 80A TO220 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf