Vishay/Dale CRCW1210121RFKEAHP
CRCW1210121RFKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210121RFKEAHP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 121 OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW1210121RFKEAHP.pdf
Availability of CRCW1210121RFKEAHP
QUANTITY
CRCW1210121RFKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210121RFKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW1210121RFKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)121
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210121RFKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW1210121RFKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210121RFKEAHP Details Description
Related parts for CRCW1210121RFKEAHP
RES SMD 430 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN 36POS IDC SOCKET GOLD W/POL datasheet.pdf
CONN CARTRIDGE ASSEMBLY datasheet.pdf
CBL SMA STR PLUG-PLUG RG142 6" datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
CONTROL LOGIC 16 IN 16 OUT 24V datasheet.pdf