Vishay/Dale CRCW121012K0FKEAHP
CRCW121012K0FKEAHP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121012K0FKEAHP
Brief Description
RES SMD 12K OHM 1% 3/4W 1210
Datasheet Download
CRCW121012K0FKEAHP.pdf
Availability of CRCW121012K0FKEAHP
QUANTITY
CRCW121012K0FKEAHP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121012K0FKEAHP
Internal Part NumberEIS-CRCW121012K0FKEAHP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesCRCW-HP Thick Film Chip Resistors
Featured ProductCRCW-HP Series Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-HP
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Pulse Withstanding
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121012K0FKEAHP
Related LinksCRCW12101, CRCW121012K0FKEAHP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121012K0FKEAHP Details Description
Related parts for CRCW121012K0FKEAHP
IC GATE NOR 2CH 3-INP 20-PLCC datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 25V SNAP datasheet.pdf
MOSFET OMNIFETII 40V 3.5A DPAK datasheet.pdf
IC WEST BRIDGE ANTIOCH-TNTP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
SENSOR PHOTO NPN 2M 12-24V datasheet.pdf
IC OSC VCXO 200MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf
CHIPKIT WI-FIRE datasheet.pdf
CONN HEADER .35MM 40POS PWR TERM datasheet.pdf