Vishay/Dale CRCW1210130RFKEA
CRCW1210130RFKEA picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1210130RFKEA
Brief Description
RES SMD 130 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
CRCW1210130RFKEA.pdf
Availability of CRCW1210130RFKEA
QUANTITY
CRCW1210130RFKEA Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1210130RFKEA
Internal Part NumberEIS-CRCW1210130RFKEA
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.024" (0.60mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1210130RFKEA
Related LinksCRCW1210, CRCW1210130RFKEA Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1210130RFKEA Details Description
Related parts for CRCW1210130RFKEA
AC/DC DESKTOP ADAPTER 5V 12W datasheet.pdf
FIXED IND 330UH 1.6A 280 MOHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 11 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3250K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 68UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf