3M P50-034PG-SR1-EA
P50-034PG-SR1-EA picture photo
Mfg. Part Number
P50-034PG-SR1-EA
Brief Description
CONN PLUG 34POS R/A .050" GLD
Datasheet Download
P50-034PG-SR1-EA.pdf
Availability of P50-034PG-SR1-EA
QUANTITY
P50-034PG-SR1-EA Order Process
Ship out your order
Specifications of P50-034PG-SR1-EA
Internal Part NumberEIS-P50-034PG-SR1-EA
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Other Related DocumentsInterconnect Mating Guide
Standard Package210
PackagingBulk
Connector TypePlug, Center Strip Contacts
Number of Positions34
Pitch0.050" (1.27mm)
Number of Rows2
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
FeaturesGround Pin
Mated Stacking Heights-
Height Above Board0.275" (6.99mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)P50-034PG-SR1-EA
Related LinksP50-034P, P50-034PG-SR1-EA Datasheet, 3M Distributor
P50-034PG-SR1-EA Details Description
Related parts for P50-034PG-SR1-EA
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
IC SRAM 16KBIT 25NS 64TQFP datasheet.pdf
CONN HSG BOX MNT RCPT 8POS datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CAP CER 5PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT 2POS SLD CUP datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
MCX-MCX RA PLG RG-316 DB 48" datasheet.pdf